20 dekabr 2024-cü il tarixində “ASG” Şirkətlər Qrupunun nümayəndələri və Milli Aviasiya Akademiyasının tələbələri arasında şirkətin fəaliyyəti və iş imkanlarından bəhs edən görüş keçirilib. Görüşün əsas məqsədi məzun olacaq tələbələrin əmək bazarına çıxışının dəstəklənməsi, onların məşğulluğunun təminatı, həmçinin gənclərə iş təcrübəsi əldə etmək imkanı yaratmaqdır. Bu əməkdaşlıq təşəbbüsü ASG-nin gənc istedadları yetişdirmək və akademiya ilə sənaye arasında güclü əlaqə yaratmaq öhdəliyini vurğulayır.
“ASG Business Aviation” MMC-nin Personalın seçimi və inkişafı şöbəsinin rəisi Ülviyyə Məmmədova tədbiri açıq elan edərək, şirkət haqqında vizual təqdimatla “ASG” şirkətlər qrupunun müxtəlif sahələrdə xidmətləri barədə tələbələrə geniş məlumat verib. Belə ki, Ü.Məmmədova qeyd edib ki,“ASG” Şirkətlər Qrupu “ASG Business Aviation” MMC və filialları: “Ground Handling Company”, ”Sky Catering”, “Logistics & Supply”, “Construction and Industry” və “ASG Helicopter Services” kimi şirkətləri özündə birləşdirir. Bu şirkətlərin fəaliyyətinə özəl təyyarələrin və helikopterlərin icarəyə götürülməsi, ölkənin mülki hava limanlarında biznes jetlərə, yük və sərnişin təyyarələrinə müxtəlif yerüstü, catering və təmizlik xidmətlərli daxildir.
Görüşdə “ASG” şirkətlər qrupunun İnsan resursları və ümumi kargüzarlığın təşkili üzrə Prezidentin müşaviri Səadət Hadıyeva çıxış edərək bildirib ki, müəssisələrimizdə hər hansı bir vakant yer olduqda, ilk növbədə Milli Aviasiya Akademiyasının məzunlarının namizədliyinə baxılır və onların öz ixtisasları üzrə işlə təmin olunmasına üstünlük verilir.
“ASG Business Aviation” MMC-nin İnsan resurları idarəsinin rəisi İrina Vəliyeva çıxış edərək, tələbələri məzun olduqdan sonra işə müraciət qaydaları və namizədlərin seçilməsi qaydaları haqqında maarifləndirib. Vakansiyalara müraciət edən şəxslər arasında başlıca olaraq akademiyanın tələbələrinə üstünlük verildiyini bir daha vurğulayıb.
“ASG Business Aviation” MMC-nin “Ground Handling Company” filialının Sərnişin xidməti departamentinin rəisi Xalid Babayev özünün də MAA-nın yetirməsi olduğunu qürurla vurğulayaraq, SXD (Sərnişin xidməti departamenti) işi barədə tələbələrə geniş məlumat verib və onlarla birlikdə çalışmağa hazır olduğunu bildirib.
“ASG Business Aviation” MMC-nin Daxili Audit İdarəsinin meneceri Ziya Mikayılov tələbələrə maliyyə və audit sahəsində əməkdaşlıq etməyə hazır olduğunu bildirərək, onlara dərslərində və gələcək fəaliyyətlərində uğurlar arzulayıb.
“ASG Business Aviation” MMC-nin “Ground Handling Company” filialının Perron xidməti departamentinin rəis müavini Elçin İsmayılov da departament işçilərinin cox hissəsinin MAA-nın məzunlarının olmasını qeyd edərək, məzun olacaq tələbələri də vakant olan vəzifələrə müraciət etməyə səsləyib.
Tədbir boyunca “ASG” Şirkətlər Qrupunun nümayəndələri tələbələrin suallarını cavablandırıb və fəal tələbələr “ASG Şirkətlər Qrupu” tərəfindən sertifikatlara layiq görülüblər.
Sonda “ASG” Şirkətlər Qrupunun nümayəndələri görüşün təşkili üçün MAA-nın bütün heyətinə təşəkkür bildirərək, işlərində uğurlar arzuladılar.
Qeyd edək ki, ASG Şirkətlər Qrupuna vakansiya ilə bağlı müraciət üçün CV nümunəsini [email protected] elektron ünvanına göndərməklə karyera imkanlarından faydalana bilərsiniz.

20-го декабря 2024 года состоялась встреча представителей Группы компаний «ASG» со студентами Национальной авиационной академии, посвящённая деятельности компании и карьерным возможностям. Основная цель встречи – поддержка выпускников при выходе на рынок труда, обеспечение их занятости, а также создание для молодежи возможностей приобретения практического опыта. Эта совместная инициатива подчеркивает приверженность ASG развитию молодых талантов и укреплению связи между академией и индустрией.
Руководитель Отдела Подбора и Развития Персонала ООО «ASG Business Aviation» Ульвия Мамедова торжественно открыла мероприятие и представила визуальную презентацию, подробно рассказав студентам о различных направлениях деятельности Группы компаний «ASG». У. Мамедова отметила, что Группа компаний «ASG» включает в себя ООО «ASG Business Aviation» и её филиалы: «Ground Handling Company», «Sky Catering», «Logistics & Supply», «Construction and Industry» и «ASG Helicopter Services». Эти компании предоставляют услуги по аренде частных самолетов и вертолетов, наземному обслуживанию бизнес-джетов, грузовых и пассажирских самолетов в гражданских аэропортах страны, а также предлагают кейтеринговые и клининговые услуги.
Советник Президента Группы компаний «ASG» по Кадровым Вопросам и Общему Делопроизводству Саадат Хадыева в своем выступлении подчеркнула, что при наличии вакантных мест приоритет в трудоустройстве отдается выпускникам Национальной Академии Авиации, учитывая их профессиональную квалификацию.
Руководитель управления человеческими ресурсами ООО «ASG Business Aviation» Ирина Велиева проинформировала студентов о правилах подачи заявок на работу и процессах отбора кандидатов. Она ещё раз акцентировала внимание на том, что предпочтение отдается студентам академии.
Руководитель Департамента Пассажирского Обслуживания филиала «Ground Handling Company» компании ООО «ASG Business Aviation» Халид Бабаев с гордостью отметил, что сам является выпускником Национальной Академии Авиации. Он подробно рассказал студентам о работе ДПО (Департамента Пассажирского Обслуживания) и выразил готовность работать с ними в будущем.
Менеджер управления внутреннего аудита ООО «ASG Business Aviation» Зия Микаилов заявил о готовности к сотрудничеству в сфере финансов и аудита, пожелав студентам успехов в учебе и будущей профессиональной деятельности.
Заместитель начальника департамента перронного обслуживания филиала «Ground Handling Company» компании ООО «ASG Business Aviation» Эльчин Исмаилов отметил, что большая часть сотрудников его департамента – выпускники Национальной Академии Авиации, и пригласил будущих выпускников подавать заявки на вакантные должности.
На протяжении всей встречи представители Группы компаний ASG отвечали на вопросы студентов, а самые активные из них были награждены сертификатами от компании.
В завершение представители Группы компаний ASG поблагодарили весь коллектив Национальной авиационной академии за организацию встречи и пожелали успехов в их работе.
Напомним, что для подачи заявки на вакансию в Группе компаний ASG вы можете отправить своё резюме на электронный адрес [email protected] и воспользоваться карьерными возможностями.