Bakıda keçirilən BMT-nin İqlim Dəyişmələri üzrə Çərçivə Konvensiyasının Tərəflər Konfransının 29-cu sessiyası (COP29) çərçivəsində Heydər Əliyev Beynəlxalq Hava Limanında könüllü olaraq fəaliyyət göstərən bir qrup gənc ilə “ASG Şirkətlər Qrupu”nun rəhbər heyəti tərəfindən təltifetmə mərasimi ilə bağlı görüş keçirilib.
COP29 tədbiri zamanı könüllülər “ASG Business Aviation” MMC-nin “ASG Sky Catering” və “ASG Ground Handling Company” filiallarının əməkdaşları ilə birgə çalışaraq, hava limanında yerləşən müvafiq ərazilərdə könüllülük fəaliyyətləri göstərərək tədbirin ən yüksək səviyyədə təşkil edilməsinə dəstək vermişdilər.
Təltifetmə tədbirində çıxış edən “ASG Şirkətlər Qrupu”nun Layihələr və İnzibatı məsələlər üzrə Vitse-prezidenti Zaur Nəsirov, İnsan resursları və ümumi kargüzarlığın təşkili üzrə Prezidentin müşaviri Səadət Hadıyeva, “ASG Business Aviation” MMC-nin İnsan resurları idarəsinin rəisi İrina Vəliyeva, Personalın seçimi və inkişafı şöbəsinin rəisi Ülviyyə Məmmədova, “ASG Business Aviation” MMC-nin “ASG Ground Handling Company” filialının Sərnişin xidməti departamentinin rəisi Xalid Babayev, Sərnişin aviadaşınmalarının təşkili xidmətinin rəisi Ruslan Həsənov və xidmət rəisinin müavini Elvin Allahverdiyev könüllülərə çalışdıqları əməkdaşlarla çiyin-çiyinə uğurla fəaliyyət göstərdikləri üçün minnətdarlıqlarını bildirərək, COP29 zamanı qazandıqları təcrübənin onların gələcəkdə peşəkar kimi formalaşmasında mühüm əhəmiyyət daşıdığını vurğulayıblar.
Görüşdə könüllü olaraq fəaliyyət göstərən bir qrup gənc, öz təcrübələrini onlarla bölüşdüklərinə və dəstəyə görə “ASG Şirkətlər Qrupu”nun əməkdaşlarına öz minnətdarlıqlarını bildirmişdilər.
Sonda Vitse-Prezident Zaur Nəsirov könüllülərə gələcək fəaliyyətlərində uğurlar arzu edərək, COP29 tədbirində Heydər Əliyev Beynəlxalq Hava Limanında fəaliyyətlərini uğurla başa vurduqları üçün Təşəkkürnamələr təqdim etmişdir.

Within the framework of the 29th session of the Conference of the Parties to the UN Framework Convention on Climate Change (COP29) held in Baku, the management of ASG Group of Companies held an awarding ceremony for a group of young volunteers who participated in the event at Heydar Aliyev International Airport.
During the COP29 event, the volunteers worked with employees of “ASG Business Aviation” LLC branches, such as “ASG Sky Catering” and “ASG Ground Handling Company” , providing support within their volunteering activities at various airport facilities and contributing to the successful organization of the event at a high level.
The ceremony was addressed by “ASG Group" Vice President on Projects & Administrative Affairs Zaur Nasirov, “ASG Group" Advisor to the President on Human Resources & General Clerical Organization Saadat Hadiyeva, “ASG Business Aviation” Head of Human Resources Department Irina Valiyeva, “ASG Business Aviation” Head of Personnel Recruiting and Development Department Ulviyya Mammadova, “ASG Ground Handling Company” Head of Passenger Service Department Khalid Babayev, “ASG Ground Handling Company” Head of Passenger Transportation Organization Service Ruslan Hasanov and “ASG Ground Handling Company” Deputy Manager of Passenger Services Elvin Allakhverdiyev who expressed their gratitude to the volunteers for their successful work side by side with their employees and emphasized that the experience gained during COP29 is of great importance in their future professional formation.
During the meeting the volunteers thanked the employees of “ASG Group” for the support provided and the experience shared.
At the end of the event, Vice President Zaur Nasirov wished the volunteers success in their future activities and presented Сertificates of Appreciation for the successful fulfillment of their tasks within COP29 at Heydar Aliyev International Airport.