“ASG Business Aviation” MMC-nin bir qrup işçi heyəti Ümmumilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 102-ci ildönümünə həsr olunmuş idman yarışlarına qatılıblar.
Aviasiya İşçiləri Həmkarlar İttifaqı Respublika komitəsinin təşkilatçılığı ilə həyata keçirilən yarışlarda, “ASG Business Aviation” MMC-nin işçi heyətindən formalaşan həvəskar idmançıları mini-futbol, nərd və şahmat olmaqla 3 fərqli idman növündə təmsil olunacaqlar.
Mini-futbol üzrə yarışda “ASG Business Aviation” forması altında Mahir Mirzəyev, Rəvan Yusubov, Vüsal Məhərrəmov, Samir Muradov, Əlihüseyn Məmmədxanov, Elnur Əliyev, Mirrüfət Elşən, Ruslan Əhmədov, Aslan Mahmudov, Mikail Mahmudov kimi həvəskar futbolçular öz məharətlərini göstərəcəklər.
Stolüstü idman yarışlarında isə Əyyub Hüseynov şahmatda, Rauf Dadaşov, Pərviz Məmmədov, Qasım Qasımov isə nərddə komitənin digər iştirakçılarına qarşı yarışacaqlar.
“ASG Business Aviation” MMC-nin adından Ümmumilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 102-ci ildönümünə həsr olunmuş idman yarışlarında iştirak edən əməkdaşlara uğurlar arzulayırıq!

Сотрудники «ASG Business Aviation» участвуют в спортивных соревнованиях, приуроченных к годовщине рождения Гейдара Алиева
24.04.2025
Группа сотрудников ООО «ASG Business Aviation» приняла участие в спортивных соревнованиях, посвящённых 102-й годовщине со дня рождения Общенационального лидера Гейдара Алиева.
На соревнованиях, организованных Республиканским комитетом Профсоюза работников авиации, команда «ASG Business Aviation», сформированная из сотрудников компании, представит организацию в трёх видах спорта: мини-футболе, нарде и шахматах.
В соревнованиях по мини-футболу под формой «ASG Business Aviation» своё мастерство покажут любители футбола: Махир Мирзаев, Раван Юсубов, Вусал Магеррамов, Самир Мурадов, Алигусейн Мамедханов, Эльнур Алиев, Мирруфат Эльшан, Руслан Ахмедов, Аслан Махмудов и Микаил Махмудов.
В настольных видах спорта компанию представят Эййуб Гусейнов в шахматах, а Рауф Дадашов, Парвиз Мамедов и Гасым Гасымов — в нарде, соревнуясь с другими участниками комитета.
От имени ООО «ASG Business Aviation» желаем удачи нашим сотрудникам, принимающим участие в спортивных соревнованиях, посвящённых 102-й годовщине со дня рождения Общенационального лидера Гейдара Алиева!